22
Owner Bullet Jig Head i gruppen Krok & Småplock / Jiggskallar hos Örebro Fiske & Outdoor AB (Owner Bullet Head)
Owner Bullet Jig Head
Owner Bullet Jig Head
Owner Bullet Jig Head
Owner Bullet Jig Head
Owner Bullet Jig Head
Owner Bullet Jig Head
Owner Bullet Jig Head
Owner Bullet Jig Head
Owner Bullet Jig Head
Owner Bullet Jig Head

Owner Bullet Jig Head

Owner Bullet Jig Head (4-pack) är spetsiga jiggskallar med rundade kanter. Jiggskallar som är extra effektiva att dras fram över botten! Super slider-design som gör dem idealiska för Slider Rig och Texas Rig. Krok med tunnare gods med med 90° böjd axel, Super Needle Point och svart matt finish.
Mer information
Artnr: Owner Bullet Head
 
Antal: 
  • Varianter
  • Produktinformation
    • Owner Bullet Jig Head (4-pack) är spetsiga jiggskallar med rundade kanter. Jiggskallar som är extra effektiva att dras fram över botten! Super slider-design som gör dem idealiska för Slider Rig och Texas Rig. Krok med tunnare gods med med 90° böjd axel, Super Needle Point och svart matt finish.
      • Vikter: 3,5 g - 10 g
      • Krokstorlekar: 1/0 och 3/0

      Owner Bullet Jig Head (4pcs) are pointed jig heads with rounded edges. Jig heads that are extra efficient to pull over the bottom! Super slider design that makes them ideal for Slider Rig and Texas Rig. Thinner gauge hook with 90° bent shank, Super Needle Point and black matte finish.
      • Weights: 3,5 g - 10 g
      • Hook sizes: 1/0 and 3/0
    • Kundomdömen
    • Nedan kan du betygsätta på en skala från 0-5. Om du vill kan du även skriva en kommentar till det betyg du har valt att ge artikeln. Ditt namn kommer att visas som avsändare.

    Kampanjvara

    Kampanj:
    Antal:
    0
    Kampanjstart:
    Kampanjstopp:

    Se fler varor

    17
    Owner Mosquito Hook Light
    Denna krok är mycket populär till flera olika typer av fisken med allt från mete ti...
    49 kr 59 kr
    22
    Owner Block Head Offset Green Pumpkin
    Owner Block Head Offset Green Pumpkin (4-pack) är en mushroomskalle med offsetkrok. Riktigt m...
    69 kr 89 kr
    22
    Owner Block Head Offset Plain
    Owner Block Head Offset Plain (4-pack) är en mushroomskalle med offsetkrok. Riktigt mång...
    69 kr 89 kr
    20
    Owner Wacky Jig Head
    Owner Wacky Jig Head är en helsvart, vasskyddad jiggskalle. Jiggskallar som är designade...
    79 kr 99 kr

    Andra köpte även

    40
    Buster Jerk 15 cm Sinking
    Strike Pro's Buster Jerk är ett bete på högsta kvalité, ett krav att ha i alla...
    fr. 149 kr fr. 249 kr
    Ryugi Infini Extreme
    Sylvassa Extreme Wide Gape Offset krokar till Finessefisket.
    59 kr 69 kr
    7
    TrueGlide Guppie 13,5 cm
    Guppies kompakta och konvexa kroppsform ger god krokningsförmåga, krokspetsarna hamnar a...
    279 kr 299 kr
    Westim ShadTeez 9 cm
    ShadTeez är ett stekhet bete till fisket efter abborre och gös!
    19 kr 25 kr
    30 dagars öppet köpFri frakt över 1000:-Snabba leveranser
    Sporting

    Sporting grundades 1982 i Örebro men det var först 1995 som Stephan Nielsen köpte butiken och det var då vi drog igång på riktigt. Sedan starten har Sporting varit en fysisk fiskebutik som gått under namnet Sporting men vi har även använt oss av några internetnamn som är Attitude Baits, Sporting Flyshop och PopUp Tackle. Vi har alltid jobbat stenhårt för att hålla ett bra och brett sortiment med sportfiskeprylar för alla. Vi som jobbar här är alla hängivna sportfiskare som lägger hundratals timmar på att fiska varje år och vi delar mer än gärna med oss av våra erfarenheter och kunskaper. I dagsläget har vi en fysisk butik på 270 kvm som är fylld upp till taket med fiskeutrustning. Vi satsar även stenhårt på vår webshop varifrån vi skickar ut tusentals paket per år. Vårt mål är att vara en av Sveriges bästa sportfiskebutiker och ge våra kunder en bra upplevelse oavsett om kunden besöker vår fysiska butik eller webbshopen. Välkommen in! Kaffe finns alltid på kannan.

    ÖREBRO FISKE & OUTDOOR AB

    070-360 78 59