Illex DD Squirrel Suspending - UV Secret Bright Wagasaki i gruppen Fiskedrag / Abborrwobbler hos Örebro Fiske & Outdoor AB (Illex Squirrel DD79 Pur)
Illex DD Squirrel Suspending - UV Secret Bright Wagasaki

Illex DD Squirrel Suspending - UV Secret Bright Wagasaki

229 kr
249 kr
Illex DD Squirrel Suspending är en djupgående wobbler med stor sked som svävar i spinnstoppen. En killer på gös, abborre och gädda. Mer information
Artnr: Illex Squirrel DD79 Pur
 
Lägg i kundvagnen
  • Varianter
  • Produktinformation
    • Illex DD Squirrel Suspending är en djupgående wobbler med stor sked som svävar i spinnstoppen. En killer på gös, abborre och gädda.
      Fiskar effektivt även i lägre hastigheter och ger bra flash med minsta spörörelse. Går även att jerka med högt spö och ge den slaklina.

      • Stor sked
      • Fiskedjup: 1 - 2.5 m
      • Storlek: 7,9 cm
      • Vikt: 11,3 g
      • Modell: Svävande

      The Illex DD Squirrel 79 SP is the long billed version of the Squirrel.

      When this Longbill Minnow reaches its optimum depth it will start staggering on every rod movement flashing just like a dying fry. Not only you can work it classically like a regular crankbait on a steady retrieve, you can also easily try a "kick back jerk" keeping your rod tip high while jerking on a slack line.

      Big Spoon
      Depth: 1-2,5 m
      Size: 7,9 cm
      Weight: 11,3 gr



    • Kundomdömen
    • Nedan kan du betygsätta på en skala från 0-5. Om du vill kan du även skriva en kommentar till det betyg du har valt att ge artikeln. Ditt namn kommer att visas som avsändare.

    Se fler varor

    Illex Diving Chubby 38
    Grym abborrwobbler som går ner på ca 1,5m för att riktigt reta abborren till hugg
    179 kr
    Illex Riser Bait 007R
    Riserbait 007R är ett kompakt bete av den nya generationen pencilbaits.
    249 kr
    Illex Bonnie 95
    Ett bete som är gjort för att täcka av mycket vatten fort. Tre stycken kammare med ...
    219 kr
    Illex Raiser Bait 008
    Riserbait 008 är ett kompakt bete av den nya generationen pencilbaits.
    279 kr 309 kr

    Andra köpte även

    14
     Westin Swim 10cm Sinking
    Westin Swim 100mm är mellansizen i Swim-familjen, med sin snygga gång lockar den äv...
    fr. 119 kr fr. 139 kr
    40
    Buster Jerk 15 cm Sinking
    Strike Pro's Buster Jerk är ett bete på högsta kvalité, ett krav att ha i alla...
    fr. 149 kr fr. 249 kr
    Ryugi Infini Extreme
    Sylvassa Extreme Wide Gape Offset krokar till Finessefisket.
    59 kr 69 kr
    42
    Pig Shad JR 20cm
    En lite mindre version av den numera klassiska The Pig Shad. Perfekt att fiska weedless eller p...
    fr. 49 kr fr. 85 kr
    30 dagars öppet köpFri frakt över 1000:-Snabba leveranser
    Sporting

    Sporting grundades 1982 i Örebro men det var först 1995 som Stephan Nielsen köpte butiken och det var då vi drog igång på riktigt. Sedan starten har Sporting varit en fysisk fiskebutik som gått under namnet Sporting men vi har även använt oss av några internetnamn som är Attitude Baits, Sporting Flyshop och PopUp Tackle. Vi har alltid jobbat stenhårt för att hålla ett bra och brett sortiment med sportfiskeprylar för alla. Vi som jobbar här är alla hängivna sportfiskare som lägger hundratals timmar på att fiska varje år och vi delar mer än gärna med oss av våra erfarenheter och kunskaper. I dagsläget har vi en fysisk butik på 270 kvm som är fylld upp till taket med fiskeutrustning. Vi satsar även stenhårt på vår webshop varifrån vi skickar ut tusentals paket per år. Vårt mål är att vara en av Sveriges bästa sportfiskebutiker och ge våra kunder en bra upplevelse oavsett om kunden besöker vår fysiska butik eller webbshopen. Välkommen in! Kaffe finns alltid på kannan.

    ÖREBRO FISKE & OUTDOOR AB

    070-360 78 59